Gölyaka Uçurtma Şenliği

Gölyaka Uçurtma Şenliği

Havayı Hissederek Eğlenmek

Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu “İstikbal göklerdedir” hedefine uyarak, gençlerimizin havacılık sporu ve kültürü ile yetişmesi için kurduğumuz Gölyaka Hava Sporları Derneği olarak, bu yıl ikinci defa uçurtma şenliği düzenledik. Gölyaka Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen yaz kursları içerisinde bir gün, beden eğitimi öğretmeleri Yusuf Dir ve Muharrem Dilmen gözetiminde düzenlediğimiz şenlik ve piknik ile çocuklar havacılık dolu bir gün yaşadılar.

Havayı hissetmeyi ve aerodinamik’i tanımayı havacılığın ilk adımı olarak görürüm. Uçurtma ile her ikisini de hissedip havacılığa temelinden giriş yapılabilir. Bu yüzden en güzeli kişinin kendisinin yaptığı, bu mümkün değilse hediye edilen bir uçurtmayı uçurarak havacılığın içine bodoslama girmek iyi olacaktır.

 

Derneğimizi Neden Kurduk?

Ziyaretimize gelen hava sporcuları bize soruyorlar; “hangi sporları yapıyorsunuz, kaç pilotunuz var?” diye. İnanın kuruluş yaptığımız 2016 yılından beri yerden yarım metre yükselecek hiçbir hava sporu yapmadık. Kendimiz hava sporlarını yapmak için derneği kurmadık. Yapanlara imkan tanımak, gençlerimizi hava sporu bilgisi ve kültürü ile yetişmesine yardımcı olmak ve aynı zamanda Gölyaka’yı hava sporları merkezi haline getirmek için derneğimizi kurduk.

 

Geleceğimiz İçin Çalışalım

Biz yaptık, çocuklarımızı gençlerimizi havacılık ile büyütüyoruz. Yaşadığı bölgeye hizmet etmek isteyenler, gelin siz de benzer dernekler kurarak konusu havacılık olabilir, denizcilik olabilir değişik konularda ülke gençlerinin donanımlı yetişmelerine katkıda bulunun. Bunu yapacak olan sizlersiniz. İlköğretim yıllarımda harçlıklarımı pul karşılığında seve seve verdiğim kurum, dün ve bugün benim paramla alınmış varlıkları harcamaya bakarken, sportif havacılığın gelişmesi bir avuç yurtseverin kişisel girişimlerine bağlanmış durumdadır.

Vatan borcu, askerlik yapmakla bitmez…

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.