Mini Quad Race 2016 – Gölyaka

Mini Quad Race 2016 – Gölyaka

Mini Quad Race 2016 – Gölyaka

 

IMG_2256Mini quad yada tam söylemiyle mini quadcopter, aslında bir insansız hava aracı (İHA). Boyutları bir avuca sığabilecek ebatlardan neredeyse 60-70 cm ebatlarına kadar çıkabiliyor. Pilot, quadcopter üzerine yerleştirilmiş olan bir kameradan alınan görüntülerin bir gözlüğe aktarılması sayesinde quadcopteri sevk ediyor.

quadcopter

IMG_2255

 

Quad yarışları, birbiri ardına ve farklı yerlerde konumlandırılmış birçok kapı arasında en az hata ile (hatada puan silme) en hızlı uçurulması şeklinde yapılıyor.

Doğa ve havacılığın buluştuğu bu yıl ikincisi düzenlenen Gölyaka Havacılık Festivali 2016 kapsamında, Gölyaka Kaymakamlığı ve Hava Sporları Federasyonu’nun girişimleriyle bu yıl ilki düzenlenen Gölyaka Mini Quad Race 2016 bugün sporcuların antrenman uçuşlarıyla başladı. Yarın (Pazar günü) yapılacak yarışlarla son bulacak.

 

Havacılığa, model uçaklara ve quadcopterlere meraklıysanız Düzce’nin Gölyaka ilçesindeki Kültür Parkta nefis doğa içerisinde bir yandan pikniğinizi yaparken bir taraftan da yarışları izleyebilir, quadcopter pilotları ile sohbet edip merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

 

mqr 2016

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.