Sportif Havacılık ve Festivaller

Sportif Havacılık ve Festivaller

   Sportif Havacılık ve Yöresel Şenliklerin Birbirine Katkısı

Sportif havacılık her geçen gün yeni kitlelere ulaşmakta ve gelen tepkiler toplum içerisinde yaygınlaşacağının sinyallerini vermekte.

Bilirsiniz kiraz, şeftali, çilek festivali gibi yöresel festivaller, şenlikler olur. Yazıyı kaleme aldığım gün Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bu yıl 19. Gölyaka Kültür ve Turizm Festivali düzenlendi. Gölyaka Belediyesi ve Düzce Martı Havacılık Kulübünün davetlisi olarak Safranbolu ve Bursa’dan havacı dostlarımız gelip yamaç paraşütü, paramotor ve microlight ile bizlere gösteriler yaptılar. Festivalin en çok ilgi çeken yanı oldular diyebilirim.

Sportif havacılık festivallerde kalabalık kitlelere tanıtıldığı gibi ayrıca festivallere de renk ve heyecan kattığı için herkesin mutlu olduğu amacına ulaştığı bir etkinlik olmaktadır.

Belediyeler bu konuda sportif havacılar için davetkar olmalı, sportif havacılıkla uğraşanların da bu etkinliklere katılarak tanıtımda bulunmaları artık havacılığı isteyen herkesin yapabileceğini anlatmaları sportif havacılığın gelişmesi açısından faydalı olacaktır.

10 dönüm arazinin pist olarak kullanılabileceğini, tarla yolundan iniş kalkış yapılabileceğini göstermenin başka yolu var mıdır bilemem fakat böylece orada bulunan herkes tarafından görüldü.

 

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.