MTA Uçağı Gölyaka Semalarında

MTA Uçağı Gölyaka Semalarında

MTA Uçağı Gölyaka Semalarında

Bugün öğle saatlerinde ilçemiz üzerinden alçak irtifadan geçen pervaneli uçak, bir süre sonra farklı bir noktadan tekrar geçince merak uyandırdı.

Flightradar24 sitesi üzerinden öğrendiğimiz bilgilere göre TC-DYK tescilli bu uçak Cessna Caravan modelidir. MTA tarafından kiralanan uçak, ülkemiz üzerinde farklı bölgelerde uçarak havadan ölçümler gerçekleştiriyor. Elde edilen verileri MTA ile paylaşıyor.

Bugünkü uçuşunda güzergah olarak;

Güneyde Mudurnu-Göynük kuzeyinden başlayarak, merkezde Gölyaka-Hendek, kuzeyde ise Akçakoca-Karasu arası Karadeniz içlerine 20 km kadar girerek taradığını görüyoruz. Çalışmalarını sürdürürken yaklaşık olarak 300 km süratle ve yer yükseltilerine göre 90 metre ile 2000 metre arası irtifada uçtuğunu görüyoruz.

80 km uzunluğunda 3 km paralel aralıklarla 9 uçuş gerçekleştirerek yola çıktığı Ankara Esenboğa Havalimanına 14:30 sıralarında dönüşe geçti.

 

Bu uçak tipi, ilçemize kazandırmayı planladığımız hava parkında ulaşımda kullanılacak uçak modelidir.

Çeşitli kaynaklardan Gölyaka merasına hava parkı kuracağım, turizm yapacağım merayı istiyorum gibi haberler duyuyoruz. Başkanı olduğum Gölyaka Hava Sporları Derneği olarak hava parkı kurulumunu Gölyaka merası dışında bir alanda düşündüğümüzü ve Gölyaka merasının hayvancılık dışında hiçbir alanda kullanılmasına izin vermeyeceğimizi belirtmek isterim. Yatırım yapmak isteyenler, başka illerde olduğu gibi mevcut arazi sahiplerinden bedelini ödeyerek arazi satın alıp, işletmelerini kurmalıdırlar.

 

Gölyaka üzerinden geçerken
Ankara Esenboğa Havalimanı’na dönerken

 

 

1 YORUM

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.