Uçak Restoranlar, Kafeler

Uçak Restoranlar, Kafeler

184

Uçak Restoranlar, Kafeler

Coğrafi açıdan en imkansız şartlarda yaşayanların bile kavuşmakta zorlanmadığı havayolu ulaşımı ve uçaklar, havalimanı veya gökyüzü haricinde nerede görülürse değişik hislerin oluşmasına sebep oluyor. İşte bu yüzden dünyanın her yerinde uçaktan kafe, restoranlar, oteller yapılıyor.

Ben de çok beğeniyorum parklarda uçak görüntüsünü fakat her uçak kafe aynı konsept ile restoran mı olmalı? Uçaktan işletme kurmak gibi değişik fikir sahipleri daha ileri gidemeyip işi köfteci dükkanında mı bırakmalı?

Bir fikir olarak; uçak köfteci işi kabak tadı vermeden uçağı olduğu gibi dekor olarak bırakın, yanına işletmenizi kurun derim. Dünyada uçağın tamamen bir restorana dönüştürülmüş hali de mevcut, uçağın dekor olarak kullanıldığı işletmeler de mevcut. Tabii ki en güzeli uçağın bir dekor uçak olarak kullanıldığı işletmeler oluyor. Uluslararası ziyaretçileri de bunlar çekiyor.

Kolombiya’da ziyaret ettiğim Mayday Cafe‘de ilk jet uçağımız TC-JAA TOPKAPI dekor olarak kullanılıyor. Gerçi Topkapı’yı ziyaret sebebim ilk jet uçağımız olması idi.

 

Ukrayna Kiev’deki Yellow Plane de dekor olarak kullanılan güzel uygulamalardan.

 

Şimdilerde Bali’de bir adada 150 metre yüksekliğinde bir uçurumun hemen kenarına yerleştirilmiş eski bir Boeing 737 ile yapımına devam edilen Private Jet Villa ilgimi çekiyor. Uçak tamamen bir villaya dönüştürülürken bulunduğu yer güzelliğine güzellik katıyor.

Uçak işletme yapmayı planlayan yatırımcılar, uçağı orijinal haliyle uçak olarak bırakın ve biraz hayal gücünüzü çalıştırın. Gerçekten daha güzel olacak.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.