Akıl Tutulması

Akıl Tutulması

1983

İneğin doğasındaki yiyecek ottur ve resimde görülen otun maliyeti yoktur. Bu otla beslenen hayvanlar sağlıklı ve uzun bir ömür yaşarlar. Bize verecekleri gıdalar da sağlıklı olur.

Hayvan gıdasına, katkı maddelerine yüksek meblağlarda harcama yapmak gibi bir akıl tutulması sürüp gidiyor. Neymiş daha çok süt alınacak, daha kısa sürede ve daha fazla canlı ağırlık artışı sağlanacakmış.

Çiftçiler, hiç düşündünüz mü? Doğal beslemeyle elde ettiğiniz ürün hem sağlıklı hem de bedava. Çok kazanmak isteyen daha fazla sayıda hayvan bakmalı hepsi bu.

Hem sağlıklı yeni nesiller için, hem de sürdürülebilir hayvancılık için iyi düşünmelisiniz. Çok uzun süre önce değil, en fazla 40 sene önce dedeleriniz hayvanlarını böyle besliyordu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

1061

1635

3 YORUM

    • Özgür kardeşim, o kadar çok yem maddesi var ki ülke olarak hiçbirinden haberimiz yok. Ben veteriner hekimim ve muayene ederim, tedavi ederim. Sağlıklı beslenme için tavsiyede bulunurum. Fakat hayvancılıkta bıçak kemiğe dayandı ve sürdürülebilir olmaktan uzaklaşıyor. İş başa düştü ve araştırmalara başladım. 3 aylık çalışma sonunda en geri ülkeden 50 yıl geride kaldığımızı gördüm. Yeni öğrendiğim bilgileri, ilgili ülkelerde araştırırken çoktan terk edildiğini daha iyisine geçildiğini ve sonra daha da iyisine geçildiğini öğrendim. Bunları ülkemin üreticileri ile paylaşmak boynumun borcu. Fakat önce yanlışı ve en doğruyu tespit edip öyle açıklamak istiyorum.

      Sorduğun sorunun cevabını şöyle vereyim; 30-35 sene önce yem satın alma diye bir alışkanlık yoktu. Hayvanlar otlar, tarım artıklarını yerlerdi. Bugün değişen nedir? Hayvancılığın geleceği meradadır yazımı okumanı tavsiye ederim.
      http://bilalsari.com/hayvanciligin-gelecegi-meradadir/

    • Arpa hasılı yapabilirsiniz. Bu sayede kışın da en iyi şekilde hayvan besleyebilirisiniz. Youtube da RECEP KAYA’nın kanalındaki bütün videoları bakmalı bir de mitat besicilik kanalına da bakmalısınız. Bu arpa hasılı sayesinde ucuz, kaliteli ve sağlıklı yem elde edebilirsiniz. “ARPA HASILI”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.